Wyrwał kobiecie torebkę - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Wyrwał kobiecie torebkę

Za kradzież zuchwałą odpowie 27-letni obywatel Rumunii, który wyrwał i ukradł kobiecie torebkę. Do zdarzenia tego doszło kilka dni temu w Chełmie. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na łączną kwotę 200 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

We wtorek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki. Do zdarzenia dosżło około godziny 17:00 na osiedlu Dyrekcja Dolana w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że torebka została jej wyrwana przez nieznanego mężczyznę, który następnie oddalił się ze swoim łupem. Kobieta straciła telefon komórkowy, okulary, klucze, dokumenty i pieniądze o łącznej wartości 200 złotych.

Następnego dnia chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 27-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież zuchwała zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

  • napis Policja