Aktualności

Napadł na dostawcę jedzenia kradnąc torbę z zamówieniem. Sprawca 2 rozbojów zatrzymany

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 25 latka za dokonanie dwóch rozbojów, do których doszło na terenie Chełma. Mężczyzna bez przyczyny zaatakował na ulicy 17 latka i skradł mu okulary przeciwsłoneczne. Pół godziny później pobił dostawcę jedzenia i skradł torbę termiczną z zamówionym posiłkiem. W mieszkaniu, w którym przebywał, policjanci znaleźli skradzione mienie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za rozbój grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum Chełma. Z relacji pokrzywdzonego 17 latka wynikało, że idąc chodnikiem został bez przyczyny uderzony przez przypadkowego mężczyznę. Po czym napastnik skradł mu okulary przeciwsłoneczne i oddalił się.

Kilkadziesiąt minut później było kolejne zgłoszenie rozboju, również z centrum Chełma. Tym razem zaatakowany i pobity został 20 letni dostawca jedzenia, który dotarł pod podany adres z zamówieniem. Mężczyzna uderzył go pięścią w głowę, po czym wyrwał mu termiczną torbę z posiłkiem i oddalił się w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 500 złotych. Została im udzielona pomoc medyczna.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy ustalili, że za tymi zdarzeniami stoi jedna osoba. Następnego dnia rano zatrzymali na terenie Chełma 25 letniego sprawcę obu rozbojów. W mieszkaniu, w którym przebywał, znaleźli skradzione okulary i torbę oraz opakowania po zamówionym jedzeniu. Zatrzymany był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony