NIETRZEŹWY PRZYJECHAŁ NA KOMENDĘ ZGŁOSIĆ INTERWENCJĘ - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

NIETRZEŹWY PRZYJECHAŁ NA KOMENDĘ ZGŁOSIĆ INTERWENCJĘ

53-letni chełmianin odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, wpadł w dość nietypowy sposób, bo w tym stanie przyjechał pod budynek komendy chcąc zgłosić dyżurnemu interwencję. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy kierowca jeździ citroenem po Chełmie. Patrole rozpoczęły poszukiwania opisywanego pojazdu.

Niedługo potem, wskazany samochód podjechał pod budynek komendy. Wysiadł z niego mężczyzna, który przyszedł zgłosić dyżurnemu interwencję. Jak się okazało był to 53-letni chełmianin, który nim kierował. Jego zachowanie wskazywało, że  może być pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie surowe konsekwencje. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz konsekwencjami finansowymi w postaci świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości 5 tysięcy złotych.

komisarz Ewa Czyż