NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ ZATRZYMANY PO TELEFONICZNYM ZGŁOSZENIU - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ ZATRZYMANY PO TELEFONICZNYM ZGŁOSZENIU

3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca peugeota, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na rondzie. Swoim podejrzanym zachowaniem zwrócił uwagę kierującej, która została zmuszona do nagłego hamowania. Przypuszczając, że może być nietrzeźwy ruszyła za nim informując jednocześnie o tym policjantów. Gdy tylko nadarzyła się okazja zajechała mu drogę. Z pomocą postronnej osoby otworzyła drzwi od strony kierowcy i zabrała kluczyki. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma orzeczone dwa zakazy prowadzenia pojazdów.

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o udaremnieniu jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Do zdarzenia tego doszło na ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkanka Chełma zwróciła uwagę na podejrzane zachowanie kierującego samochodem marki Peugeot. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie udzielił jej pierwszeństwa przejazdu na rondzie i miał problem z utrzymaniem kierunku jazdy. Przypuszczając, że może być nietrzeźwy ruszyła za nim informując jednocześnie o tym policjantów. Gdy tylko nadarzyła się okazja zajechała mu drogę, Z pomocą postronnej osoby otworzyła drzwi od strony kierowcy i zabrała kluczyki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Policjanci potwierdzili jej przypuszczenia, badanie stanu trzeźwości 48-letniego chełmianina wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu.
Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna ma orzeczone dwa zakazy prowadzenia pojazdów.

Teraz odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
komisarz Ewa Czyż