Z 15-LETNIM ZAKAZEM I PROMILAMI UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Z 15-LETNIM ZAKAZEM I PROMILAMI UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI

Chełmscy policjanci podjęli pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pewnej chwili kierowca porzucił auto i rzucił się do pieszej ucieczki. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało, 33-latek był nietrzeźwy i posiada 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj przed północą na osiedlu Słoneczne w Chełmie policyjny patrol zwrócił uwagę na samochód marki Opel, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Gdy jednak kierujący pojazdem nie zatrzymał się, podjęli za nim pościg.

Kierujący uciekał przez kilkaset metrów. W pewnej chwili zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili znalazł się w rękach mundurowych.

Policjanci ustalili, że jest to 33-letni mieszkaniec gminy Sawin, który posiada 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

komisarz Ewa Czyż