Zachowajmy ostrożność na drodze - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Zachowajmy ostrożność na drodze

Do kilkunastu kolizji drogowych doszło wczoraj na drogach powiatu chełmskiego. W większości przypadków przyczyniła się do tego śliska nawierzchnia, na której kierujący tracili panowanie nad pojazdami. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczorajsza poranna aura nie sprzyjała bezpieczeństwu na drogach powiatu chełmskiego. Dyżurny komendy otrzymał 13 zgłoszeń kolizji drogowych. Z samego rana w Rejowcu Fabrycznym kierujący passatem, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, który nie udzielił mu pierwszeństwa przejazdu, gwałtownie hamując wpadł w poślizg i uderzył w znak drogowy. Później w Depułtyczach Królewskich kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w ogrodzenie posesji i maszt przy przejściu dla pieszych. Na ulicy Chemicznej w Chełmie kierujący samochodem marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z naprzeciwka audi. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Wygon, gdzie kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego mercedesa.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też w Partyzanckiej Kolonii w gminie Wojsławice. 19-latka kierująca audi, po wykonaniu manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w skarpę.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Aktualne warunki pogodowe wpływają na to, że nawierzchnia staje się śliska. Dlatego też bezwzględnie należy dostosować prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

komisarz Ewa Czyż