Nie dali się oszukać - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Nie dali się oszukać

Wczoraj do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Wypytywał te osoby o pieniądze, które mają w domach i na kontach bankowych. Na szczęście żaden z rozmówców nie podjął tematu i o tego typu telefonach powiadomiony został dyżurny komendy.

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Wypytywał przy tym o pieniądze, które mają w domu i na rachunkach w banku. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie tym powiadomiła dyżurnego komendy.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

komisarz Ewa Czyż