Zainteresujmy się osobami narażonymi na wychłodzenie - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Zainteresujmy się osobami narażonymi na wychłodzenie

Chełmscy policjanci realizują zadania związane z podejmowaniem interwencji wobec osób, które z uwagi na sytuację w jakiej się znalazły, mogą ulec wychłodzeniu. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc. Czasami wystarczy jeden telefon do odpowiednich służb aby uratować czyjeś życie lub zdrowie. Nie bądźmy obojętni i jeśli mamy wiedzę, że ktoś potrzebuje pomocy zgłaszajmy to.

Przed nami kolejne chłodne dni i noce. Pogoda taka jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, samotnie mieszkających, schorowanych, bezdomnych czy też nietrzeźwych. Policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Proponują im pomoc i wskazują miejsca, gdzie mogą się bezpiecznie schronić.

Apelujemy o zwracanie uwagi na to, co dzieje się dookoła nas. Nie pozostawiajmy bez pomocy nietrzeźwych, zwracajmy uwagę na osoby leżące na poboczach drogi, na ulicy czy chodniku. Nie bądźmy obojętni, zainteresujmy się takimi osobami. Jeden wykonany przez nas telefon może uratować komuś życie. Pamiętajmy również o starszych, samotnych, chorych osobach. Zapukajmy do nich, zapytajmy czy dobrze się czują, czy w ich mieszkaniu jest ciepło. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie może zapobiec tragedii.

komisarz Ewa Czyż