Chciał sprzedać telefon, a stracił pieniądze - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Chciał sprzedać telefon, a stracił pieniądze

Blisko 800 złotych stracił 39-latek, który wystawił do sprzedaży telefon komórkowy na jednym z portali aukcyjnych. W tej sprawie skontaktował się z nim kupujący, który zaproponował inną, niż znaną dotychczas sprzedającemu, formę transakcji. W ten sposób wszedł w posiadanie danych do karty debetowej pokrzywdzonego. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu sytuacjach.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 39-letni mieszkaniec gminy Chełm, który poinformował o oszustwie na jego szkodę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wystawił na jednym z portali internetowych do sprzedaży telefon komórkowy za 160 złotych. W tej sprawie za pośrednictwem komunikatora nawiązał z nim kontakt kupujący, który chciał go nabyć. Przedstawił inną, niż znaną dotychczas zbywającemu, formę sprzedaży przesyłając w wiadomości link. Pokrzywdzony zalogował się tam podając dane do swojej karty debetowej będąc przekonanym, że w ten sposób akceptuje wpływ ze sprzedaży na swoje konto. Po dokonaniu transakcji okazało się, że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota blisko 800 złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, gdy nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane lub dane z karty płatniczej.

komisarz Ewa Czyż