Uważajmy na oszustów podszywających się pod policjantów - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Uważajmy na oszustów podszywających się pod policjantów

O tym, ze oszuści wciąż nie odpuszczają przekonało się kilkoro mieszkańców Chełma. Wczoraj zadzwonił do nich mężczyzna podający się za policjanta z chełmskiej komendy. Wypytywał te osoby o pieniądze, dokumenty, rachunki bankowe. Na szczęście żadna z osób nie podjęła tematu i o tego typu telefonach powiadomiony został dyżurny komendy.

Do kilkoro mieszkańców Chełma zadzwonił wczoraj mężczyzna, który podawał się za policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Informował te osoby, że nie stawiły się na wezwanie, że został znaleziony ich dowód osobisty, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom. Wypytywał przy tym o pieniądze. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie tym powiadomiła dyżurnego komendy.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

kom. Ewa Czyż