Dwa niewybuchy znalezione w powiecie chełmskim - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Dwa niewybuchy znalezione w powiecie chełmskim

Dwa pociski pochodzące z okresu II Wojny Światowej znalezione zostały wczoraj na terenie powiatu chełmskiego. Jeden z nich znajdował się w lesie, z kolei drugi przy przebudowywanej drodze w Chemie. Patrol rozminowania z jednostki wojskowej zabrał je do neutralizacji. Policjanci wciąż apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu znalezisk.

Pierwszą informację o znalezieniu niewybuchu dyżurny komendy otrzymał wczoraj przed południem. Leśniczy z Chełma  natknął się na pocisk artyleryjski w kompleksie leśnym w Pobołowicach. Kilka godziny później było kolejne zgłoszenie. Tym razem mężczyzna wykonujący parce ziemne, przy przebudowywanej drodze krajowej nr 12 na ulicy Wschodniej w Chełmie, znalazł pocisk moździerzowy.

Policjanci zabezpieczali wskazane miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niewybuchy do neutralizacji.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Przede wszystkim nie dotykajmy ich i nie przemieszczajmy. Jak najszybciej powinniśmy zawiadomić o tym najbliższą jednostkę Policji.

komisarz Ewa Czyż