Oszukana przy sprzedaży lokówko-suszarki - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Oszukana przy sprzedaży lokówko-suszarki

Mieszkanka gminy Chełm straciła ponad 9 tysięcy złotych. Na jednym z portali internetowych wystawiła do sprzedaży lokówko-suszarkę. Osoba, która chciała ją kupić przysłała w tym celu link do płatności, z którego pokrzywdzona skorzystała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu sytuacjach.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 32-letnia kobieta, która poinformowała o oszustwie na jej szkodę. Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na jednym z portali internetowych do sprzedaży suszarko-lokówkę. W tej sprawie za pośrednictwem komunikatora nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała ją kupić. Zaproponowała, aby płatność nastąpiła za pośrednictwem linku, który dołączyła do widomości.

Pokrzywdzona korzystając z tego zalogowała się na konto w banku i skorzystała z przysłanego jej kodu. Była przekonana, że w ten sposób zaakceptuje wpłatę pieniędzy ze sprzedaży na konto. Po pewnym czasie okazało się że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota ponad 9 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji. 

komisarz Ewa Czyż