Nietrzeźwy wjechał do rowu - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Nietrzeźwy wjechał do rowu

Blisko półtora promila alkoholu w organizmie miał kierujący renault 58-latek, który stracił panowanie nad pojazdem. Na prostym odcinku drogi w gminie Ruda Huta uderzył w znak i wjechał do rowu. Wraz z nim jechali dwaj pasażerowie, którzy również byli nietrzeźwi. Kierujący z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Inne osoby nie odniosły obrażeń.

Wczoraj wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Ruda w gminie Ruda Huta. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault 58-latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu, gdzie doszło do przechylenia się samochodu.

Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wraz z nim jechali dwaj pasażerowie, którzy również byli nietrzeźwi. Na szczęście osoby te nie odniosły obrażeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie rozsądku na drodze. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie możemy wsiadać za kierownicę pojazdu i kierować nim po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Nieprzestrzeganie tego może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych

komisarz Ewa Czyż