Oszukani podczas internetowych zakupów - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Oszukani podczas internetowych zakupów

Dwaj mężczyźni w miniony weekend zgłosili się do chełmskiej komendy informując o oszustwie. Jeden z nich zapłacił 4 tysiące złotych za urządzenie wielofunkcyjne. Pomimo osobistego stawiennictwa po odbiór urządzenia nie spotkał się ze sprzedającym. Z kolei drugi kilka dni temu przelał 100 złotych za router, którego dotychczas nie otrzymał. Apelujemy o ostrożność podczas internetowych zakupów.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał dwa zgłoszenia o oszustwie podczas internetowych zakupów. 32-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego zainteresował się kupnem kuchennego urządzenia wielofunkcyjnego. W tym celu zapłacił przelewem na wskazane konto 4 tysiące złotych. Po opłaceniu transakcji umówił się na jego osobisty odbiór w Chełmie. Gdy udał się pod wskazany adres okazało się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa, gdyż osoba tam mieszkająca nie wystawiała niczego do sprzedaży.

Z kolei 27-letni chełmianin kilka dni temu, na jednym z popularnych internetowych portali, zakupił router za 100 złotych. Gdy przelał środki za to urządzenie kontakt ze sprzedającym się urwał i dotychczas nie otrzymał zakupionego urządzenia.

To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustw internetowych w ostatnim czasie. Policjanci wyjaśniają te sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

komisarz Ewa Czyż