ODPOWIE ZA ZDEWASTOWANIE NIEZAMIESZKAŁEGO DOMU - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ODPOWIE ZA ZDEWASTOWANIE NIEZAMIESZKAŁEGO DOMU

Za uszkodzenie mienia odpowie 18-latek, który wraz z innymi osobami zdewastował niezamieszkały dom. Do zdarzenia doszło w gminie Ruda Huta. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 15 tysięcy złotych. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Zatrzymanie kolejnych sprawców jest kwestią czasu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji niezamieszkałego domu w gminie Ruda Huta. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że wybite zostało okno, zalana podłoga, na ścianach naniesiono napisy, a wnętrze było zadymione i okopcone. Starty oszacowano na kwotę 15 tysięcy złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, ustalili i zatrzymali wczoraj jednego ze sprawców. Okazał się nim 18-latek z gminy Ruda Huta. Jak się okazało młody mężczyzna wraz z innymi osobami urządzili tam sobie spotkanie. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Swoje zachowani tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą, a zatrzymanie kolejnych osób jest kwestią czasu.

komisarz Ewa Czyż