Dozór za włamanie i kradzieże - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Dozór za włamanie i kradzieże

Za włamanie i kradzieże odpowie 24-latek z Chełma. Mężczyzna ma na swoim koncie między innymi kradzież katalizatorów samochodowych i elektronarzędzi. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Chełma w sprawie włamania i kradzieży, do których doszło w lutym i marcu na terenie Chełma, gminy Ruda Huta i Sawin. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna w lutym wyciął i skradł trzy katalizatory z zaparkowanych samochodów. W marcu włamał się do niezamieszkałego domu i budynku gospodarczego w gminie Ruda Huta, skąd skradł sadzarkę do ziemniaków, maszynę do szycia i giętarkę do blachy. Z terenu niezamieszkałej posesji w gminie Sawin skradł elektronarzędzia i przewody elektryczne.

Pokrzywdzeni jego przestępczym procederem oszacowali łączna wartość strat na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Mężczyźnie przedstawiono wczoraj zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był wcześniej karany za podobne czyny. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

komisarz Ewa Czyż