Ranni w wypadkach. Zachowajmy ostrożność na drodze - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Ranni w wypadkach. Zachowajmy ostrożność na drodze

Do dwóch groźnie wyglądających wypadków drogowych doszło nocą z niedzieli na poniedziałek w Chełmie. W jednym z nich kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w latarnię. Z kolei w drugim kierujący mercedesem wykonując manewr wyprzedzania uderzył w opla, który w tym momencie skręcał w lewo. W wyniku tych zdarzeń cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 23.00 na Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Peugeot 21-letni chełmianka straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z drogi na pobocze i uderzyła w uliczną latarnię. Kobieta była trzeźwa, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Niespełna dwie godziny później dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na ulicy Lwowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes 22-letni mieszkaniec gminy Chełm wykonując manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu uderzył w jadący przed nim samochód marki Opel, który w tym czasie skręcał w lewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący mercedesem oraz dwaj jadący z nim pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Od mężczyzny została zabezpieczona krew do badań. Oplem kierowała 20-letnia mieszkanka gminy Leśniowice, która na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń w tym zdarzeniu. Kobieta była trzeźwa.

Apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze. Zachęcamy do jazdy zgodnej z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie lub zdrowie.

komisarz Ewa Czyż