Na spacerze znalazł niewybuchy - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Na spacerze znalazł niewybuchy

Wczoraj na nieużytkach rolnych w gminie Siedliszcze znalezione zostały niewybuchy. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy powiadomił mężczyzna, który tam spacerował. Policjanci zabezpieczają niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Skorodowane militaria pochodzą najprawdopodobniej z czasów wojny. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.

Wczoraj po południu 35-latek spacerujący po nieużytkach rolnych w miejscowości Chojeniec w gminie Siedliszcze natknął się na niewybuchy. O fakcie tym poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczają wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Skorodowane militaria pochodzą najprawdopodobniej jeszcze z czasów II Wojny Światowej.

Apelujemy o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znaleziska. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, odkopywać czy też manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

komisarz Ewa Czyż