Oszuści nie odpuszczają. Bądźmy czujni - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Oszuści nie odpuszczają. Bądźmy czujni

O tym, że oszuści wciąż nie odpuszczają przekonał się 28-latek z Chełma, który stracił ponad 3 tysiące złotych. Jak się okazało otrzymał wiadomość SMS o konieczności dopłaty 50 groszy do paczki. Dokonując płatności skorzystał z załączonego do wiadomości linku. W ten sposób umożliwił nieznanym osobom dostęp do swojego rachunku bankowego. Apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymania podobnej wiadomości.

W minioną sobotę do dyżurnego komendy zgłosił się 28-letni chełmianin, który został oszukany przy dopłacie do przesyłki. Z jego relacji wynika, że otrzyma wiadomość SMS o konieczności dopłaty 50 groszy do paczki. Do wiadomości dołączony był link, z którego skorzystał aby zalogować się na swoje konto w banku. W pewnej chwili zorientował się jednak, że najprawdopodobniej jest to oszustwo. Gdy ponownie sprawdził swój rachunek okazało się, że z konta zniknęło ponad 3 tysiące złotych. Okoliczności tej sprawy są wyjaśniane.

Apelujemy o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania podobnej wiadomości. Logując się do bankowości internetowej korzystajmy tylko z autoryzowanych stron banku. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z przysłanych nam linków do płatności. W ten sposób, pomimo że wszystko wydaje się wiarygodne, dajemy możliwość zdalnego dysponowania naszym rachunkiem bankowym innym osobom. Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie zastanówmy się, czy wiadomość którą otrzymaliśmy jest faktycznie prawdziwa.

komisarz Ewa Czyż