Jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym

Wczorajszy dzień wystarczył, aby czterech kierujących poruszających się po drogach powiatu chełmskiego straciło na trzy miesiące prawo jazdy. Mężczyźni jechali z prędkością o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Za popełnione wykroczenie zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych.

Policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej czterech kierujących, którym odebrali prawo jazdy na trzy miesiące. Powodem były ujawnione wykroczenia, polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Tego dnia rekordzistą okazał się 34-latek z Chełma zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Białopole. Kierując samochodem marki Audi miał na liczniku 114 km/h. Niewiele mniej na liczniku miał też kierujący samochodem marki Ford 32-latek z gminy Puchaczów zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Siedliszcze.

Kierujący za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi, a ich konto zasiliły punkty karne.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i apelują przy tym o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

komisarz Ewa Czyż