Pożar budynku mieszkalnego w Zawadówce - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Pożar budynku mieszkalnego w Zawadówce

Osiem rodzin zostało bez dachu nad głową po pożarze budynku mieszkalnego w gminie Rejowiec. Jeden z mieszkańców z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Inne osoby, które w nim zamieszkiwały, nie odniosły obrażeń. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu czynności wykonywane były z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Zgłoszenie o pożarze parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Zawadówka w gminie Rejowiec dyżurny komendy otrzymał wczoraj około południa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dom zamieszkiwało osiem rodzin. Do pożaru doszło w mieszkaniu 63-letniego mężczyzny, który z obrażeniami ciała pogotowiem lotniczym przetransportowany został do szpitala. Inne osoby nie ucierpiały w tym zdarzeniu.

Po zakończeniu akcji gaśniczej policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny. Okoliczności i przyczyny pożaru są wciąż wyjaśniane. Nie jest wykluczone nieostrożnego obchodzenie się z butlą z gazem.

Budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Na miejscu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, aby zapewnić ewentualną opiekę i pomoc socjalną dla pogorzelców.

komisarz Ewa Czyż