Sprawca dwóch rozbojów tymczasowo aresztowany - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Sprawca dwóch rozbojów tymczasowo aresztowany

Policjanci z komisariatu w Dorohusku ustalili i zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów, do których doszło na terenie gminy Dubienka. Okazał się nim 30-latek z tej gminy. Jedno zdarzenie miało miejsce z użyciem noża. Na szczęście pokrzywdzone przez niego starsze osoby nie odniosły obrażeń. Wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Z ustaleń policjantów z komisariatu w Dorohusku wynika, że do pierwszego rozboju doszło na początku kwietnia w miejscowości Dubienka. 30-latek przy użyciu noża groził 78-letniemu mężczyźnie żądając przy tym pieniędzy i papierosów. W ten sposób zabrał starszemu panu paczkę papierosów. Kilkanaście dni później groził pobiciem 88-latce, której wykręcając ręce zabrał 80 złotych.

Jeszcze tego samego dnia został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego pieniędzy. Mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

komisarz Ewa Czyż