Niemowlę pod opieką nietrzeźwej matki - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Niemowlę pod opieką nietrzeźwej matki

2,5 promila alkoholu w organizmie miała 40-letnia matka, która opiekowała się swoim 6-tygodniowym dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosili pracownicy ośrodka pomocy społecznej. Wraz z nią w mieszkaniu przebywał jej partner, który również był nietrzeźwy. Niemowlęciem zaopiekowała się rodzina zastępcza. Gdy wytrzeźwieją będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj około godziny 16.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa matka opiekuje się w mieszkaniu w Chełmie swoją 6-cio tygodniową córką. O fakcie tym poinformowali pracownicy ośrodka pomocy społecznej, którzy otrzymali anonimowy sygnał w tej sprawie.

Jak się okazało w mieszkaniu znajdowała się 40-latka i jej 38-letni partner. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, kobieta miała w organizmie 2.5 promila alkoholu, a mężczyzna 2 promile. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali parę. Niemowlę nie odniosło obrażeń, po badaniach w szpitalu zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

Policjanci wyjaśniają czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż