Zatrzymani za zniszczenie elewacji kilkunastu budynków - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Zatrzymani za zniszczenie elewacji kilkunastu budynków

Data publikacji 29.04.2021

Za uszkodzenie mienia odpowie dwóch 25-latków, którzy podejrzani są o pomalowanie farbą elewacji kilkunastu budynków w Chełmie. Wartość strat oszacowana została na łączną kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Teraz odpowiedzą przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W ostatnim czasie na terenie Chełma doszło do kilku zdarzeń, w których nieznani sprawcy niszczyli budynki mieszkalne i handlowo-usługowe poprzez naniesienie farbą graffiti. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali i rozliczyli do tych spraw dwóch 25-letnich mieszkańców Chełma.

Mężczyźni działali na terenie dwóch osiedli w Chełmie. Jeden z nich ma na swoim koncie osiem budynków mieszkalnych i usługowo-handlowych, z kolei drugi pięć takich obiektów. Napisy nanoszone były nie tylko na elewacjach ścian, ale też na balkonach i drzwiach klatek schodowych. Jeden widniał również na banerze reklamowym. Chociaż sprawcy działali osobno, to w rozmowie z policjantami obaj swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

komisarz Ewa Czyż

  • Napis na ścianie budynku
  • Graffiti na ścianie budynku
  • Napisy na ścianie i wejściu do klatki schodowej bloku