Aktualności

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 56-letni mieszkaniec gminy Dorohusk. W miniony weekend pobił i poranił 69-latka, z którym spożywał alkohol. Posługiwał się nożem oraz szpadlem. Pokrzywdzony z ranami na ciele trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Dorohusk. Z ustaleń policjantów wynika, że 56-latek wraz ze swoją partnerką i znajomym 69-latkiem spożywał w mieszkaniu alkohol. W pewnej chwili młodszy z nich posługując się nożem i szpadlem zaatakował, pobił i poranił kompana. Kobieta, widząc całe zdarzenie, udała się na zewnątrz po pomoc. Pokrzywdzony z ranami na ciele został przewieziony do szpitala.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy zaraz po zdarzeniu sprawca był nietrzeźwy. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony