Aktualności

Klub motocyklowy stróżów prawa wspiera leczenie Kuby

Zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinghts Poland I już po raz szósty gościł na terenie powiatu chełmskiego. Stałym punktem tego spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie 17-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy stróżów prawa Blue Kinghts Poland I zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych. Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklem, a także czerpanie z niej przyjemności. Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową chore dzieci, dając im w ten sposób w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwsze życie.

Podopiecznym Niebieskich Rycerzy jest niepełnosprawny Kuba, który w 2012 roku został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Klub poprzez akcje charytatywne wspiera finansowo rehabilitację chłopca.

W weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach VI edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód Party”. W trakcie zlotu policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję, podczas której licytowane były przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną w całości na ten szczytny cel.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony