Oszukana przy internetowej sprzedaży - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Oszukana przy internetowej sprzedaży

Data publikacji 22.09.2021

O tym, że oszuści wciąż nie odpuszczają przekonała się mieszkanka gminy Sawin. Na portalu internetowym chciała sprzedać dziecięce łóżeczko i torebkę. Osoba, która chciała kupić mebel przysłała link do płatności, z którego pokrzywdzona skorzystała. Pomimo, że w pewnej chwili wycofała się z transakcji, bez jej wiedzy doszło do wypłaty pieniędzy z jej rachunku bankowego. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach.

Wczoraj dyżurny chełmskiej komendy poinformowany został o oszustwie internetowym. Z relacji 38-letniej kobiety wynikało, że wystawiła na jednym z portali aukcyjnych do sprzedaży dziecięce łóżeczko i torebkę. Jeszcze tego samego dnia nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała kupić wystawiony przez nią mebel. Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, z którego pokrzywdzona skorzystała aby zalogować się na swoje konto bankowe. Pomimo, że w pewnej chwili wycofała się z transakcji z jej rachunku wypłacone zostało ponad 1600 złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji.

komisarz Ewa Czyż