Elektryczne rowery trafiły do chełmskich policjantów - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Elektryczne rowery trafiły do chełmskich policjantów

Data publikacji 06.10.2021

Dwa nowe rowery elektryczne odebrał Komendant Miejski Policji w Chełmie młodszy inspektor Mariusz Kołtun od członka zarządu województwa lubelskiego Pana Zdzisława Szweda. To pierwsze tego typu rowery, z których korzystać będą chełmscy policjanci. Jednoślady będą wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych, w miejskich parkach oraz w okolicach zbiorników wodnych na terenie powiatu chełmskiego.

Symboliczne przekazanie dwóch elektrycznych rowerów odbyło się dzisiaj przed budynkiem chełmskiej komendy. Przekazał je policjantom członek zarządu województwa lubelskiego Pan Zdzisław Szwed, dzięki którego staraniom jednoślady trafiły do naszej jednostki. Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Chełmie mł. insp. Mariusz Kołtun podziękował za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Bardzo ważne jest, aby nad bezpieczeństwem na ścieżkach rowerowych czuwali policjanci. Patrole rowerowe niejednokrotnie mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi. Szczególnie na krętych, wąskich uliczkach czy też w miejscach trudnodostępnych, mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe, jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy akty wandalizmu.

Zadaniem mundurowych będzie jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

komisarz Ewa Czyż

  • Na tle budynku komendy stoi Komendant Miejski Policji w Chełmie młodszy inspektor Mariusz Kołtun. Na lewo od komendanta członek zarządu województwa lubelskiego pan Zdzisław Szwed, za nim I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Marian Pisklak i policjant. Na prawo od komendanta naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego komisarz Dariusz Norejko i policjantka. Przed tymi osobami stoją dwa rowery.
  • stojące dwa rowery
  • Policjanci jadący na rowerach