Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka

Data publikacji 08.10.2021

Sukcesem zakończyły się nocne poszukiwania 78-latka, z którym kontaktu nie mogła nawiązać rodzina. Jak się okazało, mężczyzna udał się na działkę leśną, gdzie najprawdopodobniej zasłabł. Karetką pogotowia został zabrany do szpitala. Gdyby nie reakcja najbliższych i działania funkcjonariuszy mogłoby dojść do tragedii.

Wczoraj około godziny 22.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od rodziny 78-letniego chełmianina, że nie mogą z nim nawiązać kontaktu. Nie było go w miejscu zamieszkania i nie odbierał telefonu, co się wcześniej nie zdarzało. Z ich relacji wynikało, że mógł pojechać samochodem na działkę leśną w gminie Sawin.

Skierowani na miejsce policjanci z posterunku w Sawinie wraz z krewnym zaginionego przeszukiwali teren leśny, gdzie mógł przebywać mężczyzna. Natrafili na jego samochód, który był otwarty, wewnątrz były kluczyki i telefon. Sprawdzając przyległe miejsce znaleźli  w zaroślach 78-latka, który najprawdopodobniej zasłabł. Mężczyzna był przytomny, karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

komisarz Ewa Czyż