Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 27.10.2021

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Chełmie będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę, która kierowała samochodem osobowy. Wcześniej zauważył, że uderzyła w latarnię, a następnie chciała kontynuować jazdę. O wsparcie poprosił dyżurnego komendy.

Policjant pełniący obowiązki w Komisariacie Policji w Dorohusku po zakończonej służbie wracał nocą do domu. Jadąc ulicą Wschodnią w Chełmie zauważył, jak samochód osobowy uderzył w latarnię, a następnie wycofał i pomimo uszkodzeń jechał dalej. Funkcjonariusz podejrzewał, że siedząca za kierownicą kobieta może być pod działaniem alkoholu. Swoje przypuszczenia potwierdził, gdy zajechał jej drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Nie pozwolił się oddalić i poprosił o pomoc dyżurnego komendy.

Kierującą samochodem marki Volkswagen okazała się 34-latka z gminy Chełm. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów i poważnymi konsekwencjami finansowymi.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony