Aktualności

Pijacki "rajd" 51-latka. Uszkodził 10 aut

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 51-latek z Chełma, który nocą na osiedlu Kościuszki uszkodził 10 samochodów. Jak się okazało posiada też zakaz prowadzenia pojazdów. Świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy na ulicy Wolności w Chełmie. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 51-latek jadąc ulicą uderzał w zaparkowane tam samochody. Widziały to postronne osoby, które w pewnej chwili uniemożliwiły mu dalszą jazdę i powiadomiły dyżurnego komendy. W wyniku tego doszło do uszkodzenia 10 aut.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną. Niestosowanie się do orzeczonych środków karnych zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie w stanie nietrzeźwości karą pozbawienia wolności do lat 2.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony