Na polu znalazł niewybuch - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Na polu znalazł niewybuch

Wczoraj na polu uprawnym w gminie Wojsławice znaleziony został niewybuch. O fakcie tym dyżurnego komendy powiadomił okoliczny mieszkaniec. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.

Mężczyzna, który znajdował się wczoraj na swoim polu w Witoldowie natknął się na niewybuch. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Żmudzi pilnowali tego terenu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to pochodzący z czasów II Wojny Światowej pociska artyleryjski. Wojskowi saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do neutralizacji.

Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

komisarz Ewa Czyż