Reakcja postronnych osób pomogła w ujęciu nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Reakcja postronnych osób pomogła w ujęciu nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 10.11.2021

Wzorową postawą wykazali się dwaj mężczyźni, którzy przyczynili się do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Widząc jego „podejrzaną” jazdę, jechali za nim kilkanaście kilometrów. O trasie przejazdu informowali dyżurnego komendy. W pewnej chwili kierujący zatrzymał się i próbował oddalić się pieszo. Wtedy zajął się nim policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o „podejrzanej” jeździe kierowcy samochodu marki Mitsubishi. Jadący za nim mężczyźni przypuszczali, że osoba siedząca za kierownicą może być pod działaniem alkoholu. Jechali za nim przez kilkanaście kilometrów. Kierujący w miejscowości Kamień uszkodził bramę mijanej posesji i pomimo tego jechał dalej. Gdy w miejscowości Dryszczów zatrzymał auto, próbował oddalić się pieszo. Wtedy zajęli się nim, skierowani na interwencję, policjanci z komisariatu w Żmudzi.

Funkcjonariusze ustalili jego personalia, był to 28-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszających. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. 28-latek został zatrzymany. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż