Aktualności

Skorzystał z linku przysłanego mu przez kupującego i stracił pieniądze z konta

Data publikacji 16.11.2021

40-latek, który chciał sprzedać opony przez Internet stracił ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna skorzystał z linku przysłanego mu przez kupującego. To pozwoliło oszustowi na uruchomienie kredytu i wypłatę pieniędzy z konta pokrzywdzonego. Pamiętajmy, że sprzedając w sieci musimy zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie otwierajmy przesyłanych linków, a logując się do bankowości internetowej wybierajmy tylko autoryzowane strony.

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o oszustwie przy internetowej sprzedaży opon. Z relacji 40-letniego mieszkańca Chełma wynikało, że na popularnym portalu internetowym wystawił do sprzedaży używane opony za 160 zł. Jeszcze tego samego dnia przez komunikator internetowy skontaktowała się z nim osoba, która chciała je kupić. W tym celu przysłała link do płatność. Mężczyzna korzystając z niego zalogował się na konto w swoim banku podając dane karty kredytowej. Oszuści wykorzystali to wypłacając z rachunku nie tylko znajdujące się tam pieniądze ale uruchomili też kredyt. Pokrzywdzony stracił łącznie 5600 złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożność przy internetowych transakcjach kupna i sprzedaży. Przede wszystkim nie logujmy się do bankowości internetowej przez przysyłane nam linki tylko wybierajmy autoryzowane strony. Pamiętajmy, że nigdy nie należy podawać danych karty płatniczej, aby otrzymać pieniądze za sprzedany przedmiot. Korzystając z portali ogłoszeniowych czytajmy zamieszczane tam ostrzeżenia i informacje odnośnie bezpieczeństwa transakcji.

komisarz Ewa Czyż