Aktualności

Diagnosta odpowie za fikcyjny przegląd

Data publikacji 03.02.2022

Diagnosta jednej ze stacji w Chełmie usłyszał zarzuty poświadczenia nieprawdy co do faktu przeprowadzenia badań technicznych samochodu. Mężczyzna przyjął korzyść majątkową, ale w rzeczywistości żadnej kontroli pojazdu nie przeprowadził. Zarzuty usłyszeli też dwaj mężczyźni, którzy wręczyli mu pieniądze. Do ujawnienie przestępstwa doszło w wyniku działań chełmskich policjantów.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy udowodnili pracownikowi jednej ze stacji diagnostycznych w Chełmie poświadczenie nieprawdy co do ważności przeglądu technicznego samochodu, którego nawet nie widział. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przyjął w zamian korzyść majątkową. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również 29-letni mieszkaniec gminy Dorohusk i 51-letni obywatel Ukrainy, którzy za naruszenie przepisów prawa wręczyli mu pieniądze.

Wczoraj wszyscy trzej zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Wobec uprawnionego diagnosty i 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, z kolei wobec obywatela Ukrainy poręczenie majątkowe. Przestępstwo korupcji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony