Aktualności

Patrole rowerowe ruszyły do służby

Już od weekendu na naszych ulicach i trasach rowerowych można spotkać policyjne patrole na rowerach. Umundurowani funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo i reagują na łamanie przepisów prawa. Widoczni są na ścieżkach rowerowych, w parku miejskim i nad zbiornikami wodnymi. Mają przewagę w miejscach, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony.

Po raz pierwszy na teren miasta i gminy Chełm wyjechały patrole rowerowe. Umundurowani funkcjonariusze na jednośladach dbają o bezpieczeństwo i służą pomocą. Tego typu policyjne patrole można spotkać na ścieżkach rowerowych, terenach zielonych i rekreacyjnych nad zbiornikami wodnymi. Wykorzystanie rowerów w codziennej służbie ułatwia dotarcie do miejsc, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony. Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe, jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy też akty wandalizmu.

Funkcjonariusze patrolują, reagują na łamanie prawa, ale i edukują o bezpieczeństwie. Zwracają też uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, głównie przez pieszych i rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na trasach rowerowych.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony