Aktualności

86-latka potrącona na pasach

Wczoraj w przechodzącą przez przejście 86-kletkę uderzył jadący ulicą 11 Listopada w Chełmie samochód osobowy. Starsza pani z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj około godziny 12.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszej. Do zdarzenia tego doszło na ulicy 11 Listopada w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Seat Leon 38-latek potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 86-letnią chełmiankę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Szczegółowe okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Apelujemy o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze osób pieszych. Nieuwaga, zbyt duża prędkość lub gwałtowne manewry przed przejściem mogą mieć tragiczne skutki.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony