Aktualności

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 03.06.2022

W związku z trwającą akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” oraz Dniem Dziecka Komenda Miejska Policji w Chełmie wzięła udział w imprezie organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Chełmie. Uczestnikom przypomniano o właściwym zachowaniu na drodze oraz o stosowaniu się do obowiązujących przepisów prawa.

Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie wzięli udział w imprezie organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Chełmie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci zarówno z polskich jak i ukraińskich rodzin mogły z bliska przyjrzeć się wyposażeniu policyjnych radiowozów oraz sprzętu, który wykorzystywany jest w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Policjanci przypomnieli o obowiązku przestrzegania przepisów prawa, a w szczególności o zasadach pierwszeństwa przejazdu oraz sygnalizowaniu zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Przypomniano również w co powinien być wyposażony rower, aby móc się nim bezpiecznie poruszać po drodze.

Nie zabrakło również pytań dotyczących codziennej służby na które policjanci chętnie odpowiadali. W ramach tych działań dzieciom przekazano materiały promocyjne.

starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz

  • Policjanci przy radiowozach i dzieci.
Powrót na górę strony