Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy uszkodzenia ciała

Data publikacji 11.06.2022

32-latek z Chełma usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci ustalili, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki. Pokrzywdzony 62-latek w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat więzienia.

W środę w godzinach popołudniowych dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które miały się między sobą bić za jednym z chełmskich sklepów. Osoby te miały wcześniej razem spożywać alkohol. Patrol, który był jako pierwszy na miejscu zobaczył zakrwawionego leżącego na ziemi mężczyznę. Na miejsce również przyjechała załoga karetki pogotowia, która w stanie zagrażającym życiu zabrała go do szpitala.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzonym jest 62-letni mieszkaniec Chełma. Według relacji świadków mężczyźni zaczęli się ze sobą kłócić i szarpać. Po chwili 32-latek prawdopodobnie szklaną butelką uderzył w głowę 62-latka, który przewrócił się na ziemię. Następnie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni ustalili miejsce przebywania sprawcy i go zatrzymali. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. To nie pierwsze jego przewinienie. Notowany był wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony