Aktualności

Uroczyste obchody 103. rocznicy powstania Policji Państwowej w chełmskiej komendzie

Data publikacji 13.07.2022

Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe w związku z obchodami Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Awanse na wyższe stopnie uzyskało 128 policjantów. Stróże prawa otrzymali je z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego. Uroczysty apel na placu przed budynkiem komendy poprzedzony został mszą świętą. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa oraz służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa.

Dzisiejsze obchody 103. rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie. Następnie o godzinie 10.00 na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji.

Uroczystość rozpoczął meldunek złożony przez dowódcą uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie nadinsp. Arturowi Bieleckiemu. Następnie podniesiona została flaga państwowa i odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Pan Komendant Miejski Policji w Chełmie mł. insp. Mariusz Kołtun przywitał zaproszonych gości i podziękował policjantom za rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych i poświęcenie w służbie. Gratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Słowa podziękowań skierował także do pracowników cywilnych, rodzin policjantów, parlamentarzystów, samorządowców oraz innych osób i instytucji, które wspierają policjantów na co dzień.

W trakcie uroczystości wręczone zostały 2 srebrne i 2 brązowe odznaki „Zasłużony policjant” oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse otrzymało 128 funkcjonariuszy. Czterech w korpusie oficerów, 63 otrzymało awans w korpusie aspirantów, 45 w korpusie podoficerów oraz 16 w korpusie szeregowych.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki złożył policjantom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji ustawowych zadań.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce komendanta chełmskiej jednostki złożyli życzenia i gratulacje wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji, a także podziękowania za dobre wywiązywanie się z obowiązków służbowych.

kom. Ewa Czyż

  • Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Artur Bielecki wita się z policjantami na placu przed budynkiem komendy. W tle pod namiotami zaproszeni goście.
  • Policjanci i goście podczas mszy świętej w kościele.
  • Moment podniesienia flagi państwowej na maszt przed budynkiem komendy.
  • Składanie meldunku przez dowódcę uroczystości na placu przed budynkiem komendy.
  • Przemówienie Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie młodszego inspektora Mariusza Kołtuna. W tle zaproszeni goście stojący pod namiotem.
  • Moment wręczania aktów nominacyjnych policjantom.
Powrót na górę strony