Aktualności

Bądźmy czujni przy internetowych transakcjach kupna i sprzedaży

Młoda chełmianka została oszukana przy sprzedaży sukienki na jednym z portali internetowych. Skorzystała z przysłanego linku do rzekomych płatności podając dane swojej kary płatniczej. To pozwoliło oszustowi zrealizować przelew z jej rachunku bankowego. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach kupna i sprzedaży.

Wczoraj do dyżurnego komendy zgłosiła się 19-letnia chełmianka oszukana przy internetowej sprzedaży. Z jej relacji wynikało, że wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży sukienkę. Osoba, która chciała ją nabyć przysłała link do płatności, z którego skorzystała pokrzywdzona. Logując się do bankowości mobilnej podała dane swojej karty bankomatowej. To umożliwiło oszustowi zrealizowanie przelewu na kwotę 700 złotych z jej rachunku bankowego Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach. Pamiętajmy, aby nie korzystać z przesyłanych nam linków do płatności. Logując się na rachunki bankowe korzystajmy tylko z autoryzowanych stron. Oczekując na wpłatę ze sprzedaży na żadnym etapie transakcji nie powinniśmy podawać danych karty i zatwierdzać kodów autoryzacyjnych.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony