Aktualności

Wypadek przy żniwach

Data publikacji 26.07.2022

Do nieszczęśliwego wypadku przy koszeniu zboża doszło wczoraj wieczorem na terenie gminy Rejowiec Fabryczny. Ręka 40-letniego operatora kombajnu została wciągnięta przez pasy napędowe. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas prac polowych.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło wczoraj wieczorem na polu uprawnym w gminie Rejowiec Fabryczny. 40-letni operator kombajnu zbożowego zatrzymał maszynę i najprawdopodobniej nie wyłączając jej nachylił się do miejsca, gdzie znajdują się pasy napędowe. Wtedy doszło do wciągnięcia jego ręki. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są wciąż wyjaśniane.

Apelujemy o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może zakończyć się tragicznie.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony