Aktualności

Piraci drogowi

Data publikacji 05.08.2022

Wczoraj policjanci chełmskiej drogówki „zabrali” 4 prawa jazdy za nadmierną prędkość. Pomimo naszych apeli o rozsądek na drodze niektórzy kierowcy wciąż łamią przepisy ruchu drogowego. 4 osoby przekonały się jak dotkliwa jest kara za przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Zostali ukarani mandatem w wysokości 1500 złotych.

Tylko wczoraj chełmska drogówka zatrzymała czterech kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h jechali ponad 100. Za nadmierną prędkość stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatem w wysokości 1500 złotych oraz na ich konto „wpadło” 10 punktów karnych. Jak widać w tych przypadkach pośpiech źle się skończył.
 Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony