Aktualności

Akcja „Bezpieczny Maluch” w powiecie chełmskim

Data publikacji 13.01.2023

W powiecie chełmskim, podobnie jak w całym województwie, policjanci prowadzą działania w związku z realizacją akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczny Maluch”. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli pojazdów zwracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci.

Akcja „Bezpieczny Maluch” skierowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Głównym jej celem jest sprawdzenie przez policjantów, czy dzieci podróżujące w samochodach są przewożone w prawidłowy sposób.

Dzisiaj w godzinach porannych na terenie naszego powiatu można było spotkać więcej policyjnych patroli, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci sprawdzali, czy osoby jadące w pojazdach miały zapięte pasy bezpieczeństwa, a w przypadku dzieci młodszych, czy przewożone były w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących dostosowanych do masy i wzrostu dziecka.

Tylko w ciągu niespełna dwóch godzin policjanci skontrolowali blisko 40 pojazdów ujawniając 3 wykroczenia dotyczące niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Pamiętajmy, że to na nas dorosłych spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas jazdy samochodem. Korzystajmy z fotelików lub innych urządzeń przytrzymujących, które spełniają odpowiednie warunki techniczne i są instalowane w pojeździe zgodnie z zaleceniami producenta. W świetle obowiązujących przepisów, dzieci o wzroście do 150 centymetrów muszą korzystać z fotelika.

komisarz Ewa Czyż

  • Policjantki prowadza kontrolę pojazdu, obok stoi radiowóz.
  • Policjanci przy radiowozie.
  • Policjantki przy kontrolowanym pojeździe. Na drugim planie radiowóz i ściana budynku.
Powrót na górę strony