Aktualności

Wyprzedzał na zakazie i podwójnej ciagłej. Tłumaczył, że spieszył się...do babci

Data publikacji 04.03.2023

Tysiąc złotych mandatu i 15 punktów karnych to kara za wykroczenie, jakie popełnił 23-letni chełmianin. Lekceważąc obowiązujące przepisy wyprzedzał w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania i podwójna linia ciągła. Jego brawurową jazdę zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu. 23-latek swoją brawurową jazdę tłumaczył…pośpiechem "do chorej babci".

Kilka dni temu na drodze krajowej nr 12 na trasie Lublin-Chełm policjanci z chełmskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. W pewnej chwili zwrócili uwagę na jadące przed nimi w kierunku Chełma osobowe Renault, którego kierowca wyprzedził samochód ciężarowy w miejscu, gdzie występuje zakaz wyprzedzania i linia podwójna ciągła.

Funkcjonariusze włączyli sygnały, żeby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Chełma.

Za popełnione wykroczenie młody mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 1000 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych. Jak się okazało, przez popełnione wykroczenie, przekroczył dopuszczalny limit, co skutkuje utratą prawa jazdy. 23-latek swoją brawurową jazdę tłumaczył…pośpiechem do chorej babci.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, a także lekkomyślność za kierownicą mogą doprowadzić do tragedii. Nie przeceniajmy swoich możliwości i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze. Nasza nieodpowiedzialna jazda może zagrozić bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu drogowego.

komisarz Ewa Czyż

 

  • 11Klatka stop z videorejestratora z popełnionym wykroczeniem w ruchu drogowym
  • Klatka stop z videorejestratora z dwoma policjantami kontrolującymi samochód
Powrót na górę strony