Aktualności

Zabezpieczone nielegalne automaty do gier i narkotyki

Trzy działające bez zezwolenia automaty do gier hazardowych i narkotyki zabezpieczyli chełmscy policjanci. Urządzenia znajdowały się w lokalu przemysłowo-gospodarczym na jednym z osiedli w Chełmie. Zatrzymany został też 26-latek, który tam przebywał. To on posiadał przy sobie marihuanę i mefedron.

Chełmscy policjanci przeszukali wczoraj niewielki lokal przemysłowo-gospodarczy w budynku na jednym z osiedli w Chełmie. Z ich przypuszczeń wynikało, że mogą być w nim organizowane nielegalne gry hazardowe. Gdy weszli do środka potwierdzili swoje podejrzenia. Wewnątrz pomieszczenia, w którym przebywało kilka osób, znajdowały się trzy nielegalne automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze przy jednym z mężczyzn, 26-letnim mieszkańcu gminy Chełm, znaleźli i zabezpieczyli marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie osiemdziesięciu dilerskich porcji oraz mefedron. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Był już notowany za posiadanie narkotyków. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zarekwirowane automaty trafiły do policyjnego depozytu. Dalsze postępowanie wyjaśni, kto w tym przypadku odpowiedzialny jest za zorganizowanie nielegalnych gier hazardowych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony