Aktualności

Nietrzeźwy i z dożywotnim zakazem. Zgubiło go nieprawidłowe oświetlenie pojazdu

Data publikacji 29.03.2023

2 promile alkoholu w organizmie miał 28 letni kierujący Volkswagenem. Uwagę patrolu ruchu drogowego zwrócił nieprawidłowym oświetleniem pojazdu. Podczas kontroli okazało się również, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło nocą w miniony weekend na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na przemieszczający się samochód Volkswagen, który nie posiadał wymaganych przepisami świateł. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli. Jak się okazało za kierownicą siedział 28-latek z gminy Chełm. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Posiadał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany. Już po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony