Aktualności

Sprzedając zabawki dla kota straciła pieniądze

Data publikacji 08.05.2023

15 tysięcy złotych przy internetowej sprzedaży zabawki dla kota straciła 27-letnia chełmianka. Otrzymała informację o zakupie wystawionego przez nią przedmiotu i link, przez który próbowała zalogować się do bankowości internetowej. To pozwoliło oszustom przejąć rachunek. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy i apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach.

Wczoraj do dyżurnego komendy zgłosiła się 27-letnia mieszkanka Chełma, która poinformowała o oszustwie internetowym. Z jej relacji wynikało, że wystawiła do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabawki dla kota. Chwilę później otrzymała informację o zakupie jednej z nich. Do wiadomości dołączony był link, przez który próbowała zalogować się do bankowości mobilnej. W ten sposób doszło do przejęcia jej rachunku i nieuprawnionych trzech wypłat pieniędzy z konta. Straciła łącznie 15 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy swoje dane do logowania, kody autoryzacyjne do transakcji i dane z karty płatniczej.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony