Aktualności

11 latek wjechał rowerem na przejście. Został potrącony przez nietrzeźwą kierującą

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 11-latek, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych i został potrącony przez Opla. Samochodem kierowała nietrzeźwa 42-latka. Kobieta została zatrzymana. Dzisiaj z jej udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań.

Wczoraj po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu małoletniego rowerzysty na przejściu dla pieszych na ulicy Powstańców Warszawy w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierująca Oplem 42-letnia chełmianka potrąciła przejeżdżającego rowerem przez przejście dla pieszych 11-latka. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca miała 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Dzisiaj z jej udziałem wykonywane będą dalsze czynności procesowe.

Wyjaśniamy okoliczności wypadku i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów i skrzyżowań. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych. Należy zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez przejście. Inaczej wygląda sytuacja jest, kiedy obok przejścia dla pieszych jest wydzielony i oznakowany przejazd dla rowerzystów. Wtedy nie trzeba zsiadać z jednośladu, ale zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i upewnić się, czy wjeżdżając na ulicę nie grozi nam niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym przejeżdżanie rowerem po „zebrze” jest niedozwolone, a za ignorowanie tego przepisu grozi mandat karny do 100 złotych.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony