Aktualności

Dzień otwarty w chełmskiej komendzie

Data publikacji 19.05.2023

Za nami Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Ci, którzy nas odwiedzili skorzystali z wielu przygotowanych na tą okoliczność atrakcji. Radiowozy, nowoczesne motocykle, sprzęt wykorzystywany przez policjantów, spotkanie z technikiem kryminalistyki, czy też pokaz przygotowany przez przewodnika psa służbowego. Można też było uzyskać informacje o wymogach, jakie należy spełnić, aby zostać jednym z nas.

Podczas dzisiejszego Dnia Otwartego w naszej komendzie odwiedzili nas uczniowie chełmskich szkół ponadpodstawowych oraz studenci wyższej uczelni. Wszyscy, którzy są zainteresowani w przyszłości służbą w Policji mogli uzyskać informacje dotyczące wymogów, jakie należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem naszej formacji.

Uczniowie przy stoiskach przed budynkiem komendy

Nasze koleżanki z Zespołu Kadr i Szkolenia informowały o procedurze naboru do służby w Policji oraz poszczególnych etapach postepowania kwalifikacyjnego. Na tą okoliczność przygotowane zostały tematyczne ulotki.

Policyjni kontrterroryści prezentują sprzęt

Wszyscy, którzy postanowili skorzystać z naszego zaproszenia mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Było spotkanie z policjantami ruchu drogowego i prewencji oraz przewodnikiem psa służbowego. Swoje stanowisko zaprezentowali też policyjni kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy zaprezentowali wykorzystywany przez nich sprzęt. Chętni mogli porozmawiać z technikiem kryminalistyki, który wyjaśniał do czego służą przedmioty, z których korzysta przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Policjant technik kryminalistyki pokazuje jak zabezpieczać ślady

Była też „wycieczka” po budynku komendy, gdzie można było przyjrzeć się z bliska monitoringowi miejskiemu oraz pomieszczeniom dla osób zatrzymanych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzież szkolnej.

komisarz Ewa Czyż

 

  • Stoiska pokazowe przed budynkiem komendy
  • Prezentacja radiowozu ruchu drogowego
  • Policyjni kontrterroryści prezentują sprzęt
  • Uczniowie na ekranach oglądają monitoring miejski
  • Policjant przewodnik psa służbowego prezentuje umiejętności psa
  • Prezentacja motocykla
Powrót na górę strony